Narvas - “kalėjimas” ar “namai”?

Narvas - “kalėjimas” ar “namai”?

Kaip ir mums, žmonėms, kartais reikia užsidaryti savo kambaryje ir pabūti vieniems, taip ir šunims reikia turėti savo saugią vietą, kur galima nuo visų pasislėpti ir ramiai nusnausti.   

Mūsų keturkojai draugai turi genetišką poreikį urvui, lygiai taip pat kaip žmogus turi poreikį privačiai erdvei, tai kodėl iki šiol vyrauja nuomonė, kad šuns narvas yra kančia, savanaudiškumas ir žiaurumas?

Kas yra narvas?

Šunų narvai dažniausiai būna plastikinės arba sulankstomos metalinės uždaros erdvės, kuriose šuo būtinai turi turėti galimybę atsistoti ir apsisukti. Narvas yra ta vieta, kurioje šuo yra saugus būdamas vienas. Tai šuns lova ir jo kambarys. Tai vieta, kur galima pasislėpti nuo žmonių, ypač vaikų, kai šuo pavargsta nuo meilės ir reikalavimų žaisti. Narvo paskirtis yra šuns izoliavimas dėl saugumo, dresūros, destrūktyvaus elgesio prevencijos ir patogaus keliavimo priežaščių.

Narvo funkcijos.

Teisingai naudojamas, narvas gali suteikti daugybę privalumų kaip šuniui, taip ir jo šeimininkui.

Saugi vieta.

Asmeninė erdvė - būtent taip keturkojis suvokia narvą. Tai yra ypač naudinga šuniui jaučiant stresą ar nuovargį ir norint pabūti vienam. Čia yra labai svarbi taisyklė - kai šuo yra narve, nesvarbu savo ar jūsų noru, jis yra nepasiekiamas ir turi būti paliktas ramybėje. 


Pratinimas prie namų/lauko

Narvas gali labai pagelbėti šuniuko auklėjime. Suaugę ir maži šunys nemėgsta nešvarių guolių, todėl parinkus tinkamo dydžio narvą galima išmokyti šunį atlikti gamtinius reikalus lauke.

Žalos ribojimas
 


Visi mes matėme gėdingus šunų vaizdo įrašus kur tie, pasilikę vieni, nusiaubia namus. Kad ir kaip juokinga tai atrodytų, viso to galima išvengti paliekant šunį narve su kaulu ir/arba žaislu. Kaip manote kiek iš sudraskytos sofos šuo prarija pamušalo? O iš sugriaužtų sienų dažų? O iš išverstos šiukšledėžės visko kas skaniai kvepia? Jeigu šuo, pasilikęs vienas, yra linkęs į destruktyvius užsiemimus, tai yra tiesiog nesaugu pačiam šuniui. Gerai jeigu jums negaila sofos ir sienų, bet tai nereiškia kad nieko blogo neatsitiks ir galima toliau šuniui leisti savirealizuotis.

Ryšio stiprinimas tarp šeimininko ir šuns

Narvas padeda išvengti baimės, sumaišties ir nerimo sukelto šeimininko reakcija į šuns netinkamą elgesį. Keturkojai nesupranta už ką mes juos baram, tai kam pykti dėl sugraužtų daiktų jeigu to galima išvengti ir grįžus namo apdovanoti šunį meile ir dėmesiu, o ne barniais.

Nenumatytos aplinkybės

Išskrendate atostogauti ir paliekate keturkojį šunų viešbutyje? Šuo gyvens nedidelėje aptvertoje erdvėje, tad jam pačiam bus ramiau jei jis mokės pasilikti vienas. Jūsų auguntiniui reikalinga operacija? Po operacijos šunį paguldys į narvą ir viesiems bus geriau jeigu šuo elgsis ramiai, o ne žalos pats save iš baimės būti uždarytam. Norite leistis į ilgą kelionę automobiliu? Šuns ir keleivių saugumas turi tapti prioritetu, ir čia padės narvas, specialiai pritaikytas automobiliui.

Narvas yra puikus pagalbinis įrankis šuns auklėjime ir saugumo užtikrinime, bet reikia suprasti, kad narvas neišspręs visų problemų ir vadovautis sveiku protu. Labai svarbu šuniui duoti laiko apsiprasti prie jo “kambario” ir parodyti kad ten yra ramu ir saugu. Tik geros asociacijos ir patirtys padės jūsų keturkojui pamilti savo narvą ir palengvins jums abiems gyvenimus!